Fondöten Dosyası: #1 Rimmel London Long Lasting Finish Fondöten

Herkese yeniden merhaba!
Şu sıralar yoğunluğum nedeniyle paylaşımda bulunamıyorum bunun nedeni; okul, kurs derken zamanımın çoğunu ders çalışarak geçirmek durumunda kalıyor olmam. Ama son günlerde çevremden çokça duyduğum ''Yeni yazı nerede? Neden yeni bilgiler paylaşmıyorsun?'' sorularına kayıtsız kalamadım ve şimdi yeni başlayacağım bir seri ile karşınızdayım. Bundan böyle deneyimlediğim, kullandığım, memnun kaldığım fondötenleri, görüşlerimle birlikte sizlerle ''Fondöten Dosyası'' adı altında paylaşıyor olacağım. :) Öyleyse ilk ürünle başlayalım.


Rimmel London Long Lasting Finish fondötenle tanışalı henüz 3 hafta olmasına rağmen ben bu ürünü oldukça sevdim. Öncelikle ambalajından biraz bahsedeyim, cam şişede pompalı bir ürün. Ben cilt ürünlerinde pompalı şişeleri daha çok tercih ediyorum çünkü ürünü uygulayacağınız zaman ne miktarda kullanmak istiyorsanız onu ayarlayabilmenize yardımcı oluyor. Pompasız ürünlerde biraz ayarı kaçırabiliyoruz ve ürün israf olabiliyor.


Fondötenin yapısı bana biraz yoğun geldi. Ürünün bitişi de pudralı ve mat bitişli. Gözenekleri kapatmada oldukça başarılı. Ancak özellikle fırçayla uygulayacaksanız yüzünüze iyice yedirerek uygulamanız gerekiyor aksi takdirde biraz kalıp gibi durabilir. Ben buna da bir çözüm buldum tabii ki! :) Ürünü fırçayla uygulayacaksam likit aydınlatıcı bir bazla biraz incelterek ve karıştırarak uyguluyorum böylece daha ince bir bitiş sağlamış oluyorum.

Ürün long lasting yani uzun süre kalıcılık vadediyor. Bu vadini de 25 saat ile sınırlandırmış :) Ben tabi ki bu ürünü cildimde 25 saat tutamadım ancak 13 saatlik bir kalıcılık sağladığını size söyleyebilirim (gerçekten cildimden hiç oynamadı) bu özelliği de benim için geçer not aldı. İçerisinde SPF 20 bulunuyor yani bir güneş koruyucu özelliğine de sahip bu da benden geçer not alma sebeplerinden biri.

Bendeki ürün orta kapatıcılıkta olan ve 201 Classic Beige rengi. Ürünün renk skalası oldukça az, 3 renkten oluşuyor ve ben satın alırken cildime tam olarak hangi rengin uygun olabileceğini bulmakta oldukça zorlandım, bu noktada eksi not alıyor. Ürünü almak için denediğimde boynumda biraz açık durduğunu düşünmüştüm ancak eve gelip yüzüme uyguladığımda bir süre sonra baktım ki tenimin rengiyle aynı renge geldi. Bu durum da ürün ambalajının üzerindeki ''Nude'' yazısından kaynaklandığını düşünüyorum. Siz ne diyorsunuz? :)

(Flaşlı çekimde swatchladım.)

Long Lasting serisinin bir de kırmızı kapaklı olanı mevcut. Kırmızı kapaklı olan ürün daha fazla kapatıcılığa ve porselen bitiş özelliğine sahip. Bendeki serinin beyaz kapaklı olan ürünü çünkü ben daha doğal bitişli, kapatıcılık oranı daha az olan ürünleri tercih ediyorum. Siz de böyle fondötenler kullanmayı seviyorsanız beyaz kapaklı olanı satın almalısınız. 

Fondötenden günlük kullanımda oldukça memnun kaldığımı ve fiyatının uygunluğu nedeniyle de anlattığım özellikte bir fondöten arayışındaysanız mutlaka şans vermeniz gerektiğini belirtmek isterim. Watson'slarda 17,99'a satılıyor. Ben ürünle indirimde tanışmıştım ve 13 TL gibi bir fiyata satın almıştım ancak indirimsiz de zaten oldukça uygun bir fiyata sahip.

Bu ürünü daha önce kullananınız var mı? Yazıyla ilgili görüşlerinizle birlikte aşağıdaki kutucuğa yorumlarınızı bırakırsanız çok sevinirim :)

Bir sonraki yazımda görüşmek üzere, sevgiyle kalın. Follow the white rabbit!
Selin Türkol

4 yorum:

  1. Harika ve faydali bir yazi. Tesekkurleer :)

    YanıtlaSil
  2. Ya ne tatlış bir yazııı aydınlandım resmen ������❤️

    YanıtlaSil

Instagram